Hewlett - Packard jest największym na świecie dostawcą produktów, rozwiązań i usług z zakresu nowych technologii dla użytkowników indywidualnych i korporacyjnych. Oferta HP obejmuje infrastrukturę IT, urządzenia komputerowe i dostępowe, kompleksowe usługi informatyczne oraz rozwiązania druku i przetwarzania obrazu.

Nasze korzenie:

Zaczęło się w przysłowiowym garażu. Bill Hewlett i Dave Packard – koledzy z Uniwersytetu Stanforda – założyli HP w 1939 r. Pierwszy produkt firmy powstał w garażu w Palo Alto. Był to oscylator dźwiękowy – urządzenie elektroniczne służące do testowania aparatury dźwiękowej używane przez inżynierów dźwięku.

Jednym z pierwszych klientów HP było studio filmowe Walta Disneya, które zakupiło osiem oscylatorów do opracowania i przetestowania nowatorskiego systemu dźwiękowego użytego podczas pracy nad filmem „Fantazja”.
W 2002 roku HP przejęło firmę Compaq Computer produkującą komputery osobiste i laptopy. Od tego czasu HP jest obecne niemal w każdym kraju i obsługuje ponad miliard klientów na całym świecie.Obejrzyj film video i poznaj lepiej naszą historię.

HP to nie tylko drukarki:

Miliony ludzi na całym świecie korzystają codziennie z technologii HP. W 2005 r. za pomocą naszych rozwiązań zarejestrowano i udostępniono 140 miliardów zdjęć cyfrowych. Ponad 100 milionów użytkowników telefonów komórkowych używa oprogramowania HP, które identyfikuje ich po włączeniu telefonu i umożliwia przeprowadzanie rozmów. HP obsługuje również 100 największych na świecie giełd papierów wartościowych i giełd towarowych, w tym giełdę nowojorską i 14 innych, zaliczanych do największych na świecie. Siłą napędową HP jest nowatorski sposób myślenia i unikatowe koncepcje dotyczące nowych możliwości wykorzystania technologii. W prace badawczo–rozwojowe inwestujemy 3,5 mld USD rocznie.

Większość tych prac odbywa się w poszczególnych działach firmy, gdzie powstają produkty i usługi dla klientów. Głównym ośrodkiem badawczym jest laboratorium HP (HP Labs), które opracowuje przełomowe rozwiązania technologiczne dotyczące takich dziedzin, jak nanotechnologia, nauka o kolorach, czy systemy społeczno–gospodarcze. Rozwiązania te wyprzedzają potrzeby klientów, co gwarantuje firmie przewagę nad konkurencją.Najnowsze oferty pracy w Hewlett-Packard: